Olen juba mõnda aega Instagramis (https://www.instagram.com/farmer.tonis/) tegutsenud, aga kuna sealne tähemärkide hulk on postitustel piiratud ja kirjutada mulle meeldib, siis otsustasin, et Instagrami kõrval võiks olla ka veebileht kus blogi pidada ja pikemalt mõtteid lahti kirjutada.

Miks ma seda teen?

 1. Pakkuda sissevaadet teraviljakasvatusega tegelevasse peretallu
 2. Jagada oma mõtteid
 3. Saada tagasisidet
 4. Õppida

Olen tegelenud professionaalselt teraviljakasvatusega alates 2011. aastast kui võtsin isalt ettevõtte üle. Tema tegeles sellega pigem hobikorras ning kuna mina nägin sellel ettevõtlusvormil perspektiivi, siis otsustasin alustada ise talu arendamisega. 2011. aasta alguses oli ettevõttel maad kasutada ca 100ha, nüüd ca 280ha. Olen siiani uskunud peretalu mudelisse, olen soovinud ise kõigis protsessides võimalikult palju kaasatud olla ja kuna ka konkurents minu tegevuspiirkonnas on suur, olengi jäänud pidama sellise maahulga juurde, mida ma suudan põhimõtteliselt üksinda ära majandada.

Miks ma otsustasin oma tegevust jagama hakata?

 1. Hakkasin jälgima Youtubereid, kes tegelevad põllumajandusega ning pärast paari aastat nende jälgimist tundsin, et võiksin ka ise miskit sarnast proovida teha.
 2. Olen Eestis esimene põllumees, kes nii detailselt ning igapäevaselt oma tegevust jagab. Loodan innustada ka teisi põllumehi oma tegevust jagama.
 3. Tahan olla tulevikus sõltumatu nõuandja/mentor
 4. Põllumehi on Eestis vähe ja nende tegevuse pidev kajastamine ajakirjanduses ei ole arusaadavalt esmajärguline. Arvan, et suudan seda tühimikku täita, sest jälgijate tagasiside põhjal, on huvi siiski olemas.

Alustasin Instagramis 2022. aasta sügisel ning olen tänase seisuga leidnud omale üle 9000 jälgija.

Algselt keskendusin naljakate lühivideode tegemisele ja mõndade klippide jagamisele oma igapäevatööst. Tegevus oli tegelikult ebakorrapärane ja minu jälgijate arv oli peaaegu terve aasta muutumatu. Pärast Postimehe Maa-Elu lisas ilmunud artiklit minu tegevusest (https://maaelu.postimees.ee/7883466/eesti-esimene-pollumehest-suunamudija-traktorikabiinis-sundinud-postitused-naerutavad-ja-harivad) sain uut indu, et hakata ka tõsisemalt oma suunamudijaks olemisse suhtuma. Hetkel püüan postitada miskit uut peaaegu iga päev ja kuna talvel on teraviljakasvatajal üsna vähe teha, siis on see tore hobi/töö millega pimedail talveõhtuil tegeleda.

Ei saa salata, et suunamudija töösse ei suhtunud ka mina väga suure poolehoiuga, aga olles ka ise seda ametit pisut nuusutada saanud – müts maha, see ei ole lihtne 😀 Mis saab edasi? Ei tea, võtan päeva korraga ja endiselt on mul ka nö. päris töö ehk põllumeheks olemine, mis ei tohi sisu tootmise tõttu kannatada. Põllumajanduse ja sisu tootmise ühildamine saab olema väljakutseid pakkuv, aga kui seda teevad ka teised, siis ju see peab võimalik olema 😆

3 Comments

 1. Jaa, jälgin sind Instas ja väga äge on teada ja näha elu seda külge, millest tegelikult inimestel pole aimugi, eriti kui nad maaeluga pole kursis.
  Mina naudin su insta feedi ja ootan huviga, mis järgmiseks tuleb!
  Tubli oled ja edu, suurt edu su pingutustele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga