Kodu » Ametlikud koostööd 24/25 hooajal

Ametlikud koostööd 24/25 hooajal

Minu eesmärk koostöid tehes ei ole mitte mõne toote, teenuse või sündmuse üles kiitmine vaid aus tagasiside. See peab mind ennast huvitama ja pakkuma ka jälgijatele reaalset kasu. Nendest koostöödest tuleb loomulikult eraldi pikemaid postitusi, aga siinkohal markeerin ära, mis on olnud ja mida on oodata.

eAgronomi vahekultuuride põllupäev

Alustasime planeerimisega juba 2024. aasta jaanuaris. Minu jaoks oli see täitsa tundmatus kohas vettehüppamine. Ma olen küll käinud põllupäevadel, aga nende “köögipool” on mulle olnud siiani tundmatu. Õnneks eAgronomi tiim on kogenud ja minu ülesandeks jäi ühe või teise asja kohta nõu anda ja põllul õigel ajal toimetada 🙂 Siiski olin ma kogu korraldusliku poolega kursis ja olgem ausad, suure asja tegemine nõuab ikka kõvasti inim- ja ajaressurssi.

Eesmärk: Põllupäeva põhiliseks suunaks sai erinevate külvitehnoloogiate ja aegade võrdlus ning erinevad vahekultuuride segud. Minu jaoks oli see isiklik huvi, et näha, kuidas minu eelistatud vahekultuuride laotamise süsteem suudab konkureerida traditsioonilisemate, mullakontaktiga külviviisidega.

Katsed:

  • Külviajad: 10 päeva enne koristust, 1 päev enne koristust, 1 päev pärast koristust, 13 päeva pärast koristust, 25 päeva pärast koristust.
  • Tehnoloogiad: Laotamine seisva vilja sisse (Techneat Outcast), otsekülv (Multiva eCerex 600), külv randaaliga (Väderstad Carrier), külv Väderstad TopDowni ja Horsch TerranoMT-ga (kombineeritud mullaharimismasinad), külv tavalise teraviljakülvikuga (Horsch Pronto 6DC).

Wihuri Agri ja John Deere 7R 330

Alates oma “suunamudija” karjääri algusest on mul olnud eesmärgiks uute ja põnevate tehnoloogiate ja masinate katsetamine ning saadud kogemuste jagamine oma jälgijaskonnaga. Kui oled minu blogi jälginud, siis oled lugenud minu kogemuslugusid Case Optumi, Valtra Q-seeria ja Fendt 728 kohta. Need olid toredad, aga paraku pisut lühikesed katsetused, mis masinast täit pilti ette ei andnud. Sellegipoolest tänud masinamüüjatele, keda ei kohutanud minu aus tagasiside!

Kui minuga võttis ühendust Wihuri Agri ja pakkus, et ma võiksin rentida nende demo 7R 330 terveks aastaks ning kajastada seda teekonda vahetult sotsiaalmeedias, siis mul väga palju mõelda ei olnud!

Eesmärk: Mul on alati John Deerega olnud selline kahetine suhe. Ma olen hinnanud nende traktorite läbimõeldust, veojõudu, GPSi ja tegelikult kogu digitaliseerimist, mis minu arvates on päris palju ees konkurentidest. Samas, kas see kõik on seda hinnalipikut väärt? Nüüd on selleks ideaalne võimalus jõuda järelduseni.

Katsed: Minu talus teeb see traktor kõike—harib, külvab, väetab, pritsib, transpordib. Terve palett erinevaid töid, mis võiks tõestada või ümber lükata JD headust. Samuti tahan sukelduda teeninduse, remondi, varuosade maailma, mida tavaliselt põllumees ja seda enam tavaline “tsiviilisik” ei näe, aga mis masinavärk hoiab traktorit käigus.


Paul-Techi mullajaam

Minu arvates oleme põllumajanduses hetkel seisus, kust edasi samamoodi minna ei saa. Kulude kasv, tulude samaks jäämine ja rohepööre tähendab suuri väljakutseid, kuidas jätkusuutlikult ja samas kasumlikult edasi majandada. Eelkõige kui peame vähendama 50% oma väetiste kasutamist, siis oleks vaja väga täpselt teada, kas ja kui palju ma peaks väetist panema, et saavutada maksimaalne efektiivsus. Olen Eesti ettevõtet Paul-Techi pisut jälginud ja mõned minu sõbrad on ka neid mullajaamasid oma põllul pidanud, aga ma ei olnud päris kindel, kas see mullajaam võiks mul aidata kulusid väetamiselt kokku hoida? Mul on hea meel, et Paul-Tech oli nõus mulle appi tulema ning üheskoos saame uurida selle seadme potentsiaalset kasu.

Eesmärk: Kas mullajaam aitab mul tõesti väetamiselt ja muudelt töödelt raha kokku hoida? Õpin ise ja küsin Paul-Techi tiimilt nõu ning jagan oma jälgijatega, kuidas saadud andmed minu töid mõjutavad ning kas potentsiaalne kokkuhoid aitab õigustada selle seadme maksumust.

Katsed: Läbi kogu 24/25 hooaja jälgin ja jagan saadud andmeid ja soovitusi oma kolme mullajaama põhjal. Kaks tükki neist on kahel erineval talinisu põllul ning üks on hetkel vahekultuuri põllul, kuhu külvan 2025 kevadel herne. Kas on mõistlik väetada, kui palju, kas mullas on piisavalt niiskust, kas miski ennustab ette haigusi? Neile kõigile ja rohkematele küsimustele loodan vastuseid saada.


Ootan põnevusega, et neid koostöid teiega jagada

Scroll to Top